Codzienność niecodzienna

Wpis

piątek, 22 lutego 2019

Zebranie

Jak miło, gdy chwalą Twoje dziecko.. rodzic dumny, choć tylko część naszego wkładu odzwierciedla się w zachowaniu brzdąca. I nauczycielki mają duży wpływ i indywidualne cechy charakteru odgrywają ogromną rolę. Niektóre maluchy mają w sobie spokój, ostrożność, a są takie, które nie mogą usiedzieć w miejscu i gna je do destrukcji otoczenia. 

To co się dzieje w domu też przecież ma wpływ.. Na ten przykład rodzice jednej z dziewczynek się rozstali, trwa sprawa w sądzie, dziecko żyje między dwoma domami i kompletnie nie może sobie z tym poradzić. Oceny rozwoju są gorsze, problemy emocjonalne odbijają się w codziennym funkcjonowaniu. Pojawia się moczenie, lęki, niepewność co przyniesie nowy dzień. Brak stabilizacji, nerwowa mama i rozpieszczanie ponad miarę by zrekompensować małej trudny czas. Szkoda kolejnej rodziny i najbardziej dziecka, które jeszcze nie rozumie i nie jest w stanie zaakceptować tego, co się dzieje. 

Bardzo nad tym ubolewam, choć zdaję sobie sprawę, że czasem lepiej się rozstać niż gdyby dziecko miało być świadkiem wiecznych awantur, braku szacunku czy rękoczynów, do których zapewne gdzieniegdzie dochodzi. 

W tym wszystkim mam nadzieję, że nasz Mały będzie miał zawsze pełną rodzinę, dobry dom, miłość, stabilizację, wsparcie i spokój. To tak bardzo procentuje na przyszłość, a i nam potrzebne do szczęścia..

 

Jako, że dziecię powróciło do przedszkola i do względnego zdrowia, odwiedziliśmy dziadków, pogotowałam obiady na zapas i mogłam ponadrabiać oglądanie filmów z listy. W ferworze zajęć udało mi się spalić czajnik (stawiając pusty na gaz), a przy okazji kupna nowego trafić piżamę w pepco. Coś ostatnio wszystko się rozłazi i dresy domowe i piżamy zimowe. I choć chłodniej za oknem, a wczorajszy dzień padało od rana do nocy, to czuję już wiosenny zew. Chęć odświeżenia garderoby, choćby tej domowej i chęć porządków, takich po wszelkie zakątki. 

Na marzec w przedszkolu zapowiedziano zbiórkę karmy i koców dla zwierzaków. Muszę przejrzeć zasoby pościeli u nas i u rodziców, gdzie na pewno znajdą się jakieś koce czy nieużywane narzuty. Do schroniska wszystko się przyda. Przy okazji i z bezdusznymi ludźmi, którzy nie mają serca do zwierząt chciałoby się zrobić porządek. Może projekt Darii Zawiałow da niektórym do myślenia, teledysk porusza, a według mnie i muzyka z klimatem lat 80'tych świetna..

 

 

 


Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
kotimyszkot
Czas publikacji:
piątek, 22 lutego 2019 11:37

Polecane wpisy

 • Jestem tu :)

  Dziękuję za te wszystkie lata, za odwiedziny, komentarze i za możliwość poznania fajnych ludzi :) Od teraz będę tu: https://kotimyszkot.wordpress.com/ Dobrze mi

 • Bakalie

  Zapiekanka zrobiona, ćwiczenia za mną choć nie tak się ten tydzień rozkręcił, jak miał. Mały tylko w poniedziałek przedszkole odwiedził, a od wtorku już w domu

 • Choina

  Wreszcie i my doczekaliśmy się ubranej, kolorowej choinki. Światełka wczoraj dotarły, dodając energii i chęci do przystrajania drzewka. Mały wieszał bombki, pod

Komentarze

Dodaj komentarz

 • marga77 napisał(a) komentarz datowany na 2019/02/22 14:40:21:

  brawo Wy :)))

 • kotimyszkot napisał(a) komentarz datowany na 2019/02/23 10:49:00:

  Brawo Mały :)

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa