Codzienność niecodzienna

Wpis

czwartek, 12 lipca 2018

Cenny czas

Słoneczne dni były i się zmyły, ale i deszcz się przyda, niezaprzeczalnie.. Byle nie na weekend. Wystarczy domowego uziemienia, gdyż jak wiadomo w czasie deszczu dzieci się nudzą. A jak się nudzą, to trzeba włączyć tryb kreatywny. Idą w ruch puzzle, plastelinki, klocki, domino, wyścigi samochodowe, piłka i co mnie cieszy - gry planszowe. Że o grze karcianej w wojnę nie wspomnę. Zwłaszcza, że nasz smyk wygrywa prawie raz za razem i to bez kantowania.


Póki jeszcze się nie rozpadało złapałam z nim plac zabaw, jakieś małe zakupy, odwiedziliśmy dziadków, którzy wrócili znad jeziora. Wydrukowałam bilet na Męskie Granie (jupi!). I trochę, przy pomocy bajek, nagotowałam zapasów obiadowych. Tłumaczyłam Małemu, że muszę zająć się domem, że naczynia trzeba umyć, pranie zrobić. I dziś w nocy, przy czytaniu książki pani Gargaś ("A między nami wspomnienia") mną tąpnęło. Łzy lały mi się strumieniami. Matka traci tam dziecko. Dotarło do mnie, że porządki i wieczne ogarnianie przestrzeni nie są warte poświęcania im zbyt dużej ilości czasu. Że najważniejszy jest czas dla synka. Zabawa z nim, rozmowy, gilgotki, śmiechy i dbanie o to, by zawsze czuł się kochany i rozumiany. Bałagan poczeka. Kiedyś chrzestna Małego powiedziała, że jej syn poszedł już na studia, ciągle nie ma go w domu, a ona ma masę czasu na sprzątnie. Może sprzątać od południa do wieczora, codziennie. Czysto u niej idealnie i cóż z tego. Oddałaby wiele, by wróciły tamte chwile gdy syn był malutki, gdy się do niej tulił i chciał się wspólnie bawić.


Tak właśnie. Teraz jest nasz czas. Jeszcze kilka lat i Mały nie będzie chciał się bawić z nami. Będzie wolał kumpli i latanie z nimi po podwórku. Pomijając nos w grach komputerowych, tabletach, telefonach itp. od których trzeba będzie go pewnie odciągać.

Chciałabym by lubił z nami wyjeżdżać, by wolał plener niż siedzenie przed ekranem. A może nawet jakiś wspólny wypad na koncert, choć jeszcze nie wiadomo jaki rodzaj muzyki wpadnie mu w ucho.. U mnie ostatnio w towarzystwie Korteza, Zalewskiego i Podsiadło zagościł Limboski. I jeśli się uda, to i jego niedługo usłyszę w wersji koncertowej. Już za chwileczkę, już za momencik.. W środku już wszystko tańczy :)

 

 


Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
kotimyszkot
Czas publikacji:
czwartek, 12 lipca 2018 22:53

Polecane wpisy

 • Thank God for Christmas

  Byłoby fajnie dotrzeć do świątecznego czasu na chodzie, kiedy już Mały prawie z katarów wychodzi, kiedy do ogarnięcia zostało tak niewiele, a planów na wolny cz

 • Nieśmiała śmiałość

  Dwa przebrania na jeden dzień, biała broda, czapa Mikołaja i jasełkowy strój pastuszka przydały się na bal i na występy. Mały śpiewał kolędy, mówił wiersz i wid

 • Występy

  Jest szansa, że występy dojdą do skutku. Wprawdzie coś z tą gorączką było dziwnego.. pojawiła się nagle, takie 38,3 by na drugi dzień przejść w 37,4 i na trzeci

Komentarze

Dodaj komentarz

 • nie-okrzesana napisał(a) komentarz datowany na 2018/07/13 11:28:17:

  Najważniejsze, że uświadomiłaś to sobie , póki czas a nie po fakcie.

 • kotimyszkot napisał(a) komentarz datowany na 2018/07/13 13:10:53:

  Niby o tym wiedziałam i wiem, tylko chciałoby się żeby i porządek był i ugotowane i czas dla dziecka też. Takie podejście niejednej kobiety.. żeby na każdym froncie było idealnie. A czasem warto odpuścić bo jednak są sprawy ważne i ważniejsze :)

 • kobietawbarwachjesieni napisał(a) komentarz datowany na 2018/07/13 18:26:44:

  Pewno najlepiej jest szukać radości w tym, co właśnie jest obok nas, na wyciągnięcie ręki.

 • sekretarka.bozeny napisał(a) komentarz datowany na 2018/07/13 21:47:33:

  To męskie granie to też Bożence w ucho wpada, jako letnie plumkanie - bardzo przyjemne. Chociaż potem trzeba sobie odbić jakimś łomotem, ale niezaprzeczalnie jest czego słuchać latem.
  Deszczu nocą (żeby podlewało) i słońca w dzień życzy Tobie i sobie Bożenka. Na razie to jest przez chwilę tylko podlewanie, ale może za to odtworzą się trawniki w zamianę za suche pola dookoła. ;)

 • ceramikoboguisobie napisał(a) komentarz datowany na 2018/07/14 14:24:34:

  Dobra i mądra z Ciebie mama:-)
  Wszystko musi być dobrze...
  Uwielbiałem spacery z córkami po naszym lesie. Mieliśmy taką naszą grę. Szukaliśmy przy drodze "norek skrzatów" i wymyślaliśmy, co mogą w środku robić. Snuliśmy opowiadania o skrzacich rodzinkach i ich "codzienności" :-)

 • kotimyszkot napisał(a) komentarz datowany na 2018/07/16 10:32:02:

  Jesienna, jak człowiek młody to tego nie docenia, dopiero później otwierają się oczy na prawdziwe wartości..

 • kotimyszkot napisał(a) komentarz datowany na 2018/07/16 10:35:01:

  Bożeno miła, teraz to kropienie naprzemiennie ze słońcem będzie nas dopadać ;) A na Męskim Graniu fajoskie brzmienia były! Można było coś dla swego ucha wyłowić :) Buźka!

 • kotimyszkot napisał(a) komentarz datowany na 2018/07/16 10:38:08:

  Ceramik, dziękuję za miłe słowa :) Może przejmiemy te skrzacie historie na nasze spacery.. W końcu trzeba pobudzać dziecięcą wyobraźnię :)

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa